برنامه بدنسازی 12 هفته ای میانبر افزایش حجم
برنامه بدنسازی 12 هفته ای میانبر افزایش حجم

یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین راه ها برای افزایش رشد بازوها تمرکز روی عضله بازویی یا براکیالیس است. عضله براکیالیس -ماهیچه‌ای که زیر عضله دوسربازو قرار دارد- تاثیر بیشتری در اندازه بازوها نسبت به عضله دوسربازو داراست. افزایش سایز این عضله باعث بزرگتر شدن بازوها خواهد شد. اگر می خواهید بازوهای بزرگ‌تر و زیباتری داشته باشید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را مطالعه کرده و اجرا نمایید.

براکیالیس و بازوهای بزرگ‌تر

این در حالی است که بسیاری از افراد هنگام تمرینات بازو عضله براکیالیس را درگیر نمی کنند. برخی از این افراد معتقدند که صرفا اجرای تمرینات جلوبازو به صورت چکشی راه حل تمرکز روی عضله براکیالیس است. درست است که طرز گرفتن دمبل ها هنگام اجرای تمرین روی عضله درگیر شده تاثیرگذار است، اما چیزی که بیشتر از آن اهمیت دارد نوع انقباض و فشار براکیالیس می باشد. عضله براکیالیس هنگام اجرای تمرینات ایزومتریک به شکل آرام بیشتر فعالیت را داراست.

با افزایش سرعت اجرای تمرین، میزان فعالیت براکیالیس کاهش می یابد و فشار بیشتری به عضلات دوسربازو وارد می شود. پس حتی اگر دمبل های سنگینی را بردارید و تمرین جلوبازو را انجام دهید عضله براکیالیس انقباض و فعالیت زیادی نخواهد داشت. یکی از بهترین تمرین ها برای درگیر کردن این عضله مرموز، اجرای تمرین جلوبازو سیم‌کش ایستاده با طناب به شکل آرام و کنترل شده است.

برای اجرای هر ست به این شکل عمل کنید:

  • هر تکرار را با تنش ثابت اجرا کنید. به این معنا که به آرامی سیم‌کش را بالا برده و هنگام اجرای این بخش عضلات کاملا منقبض شده باشند. تجسم کنید که می خواهید عضلات جلوبازویتان را بین عضلات ساعد و سینه فشار دهید.
  • در قسمت بالای حرکت، عضلات بازو را کاملا منقبض کرده و ۲ ثانیه مکث کنید.
  • در پایان هر ست، قسمت بالایی حرکت را به مدت ۱۰ الی ۲۰ ثانیه نگه داشته و تا جای ممکن عضلات بازوی خود را منقبض کنید.

اگر می خواهید بیشتر روی عضله براکیالیس تمرکز کرده و آن را بزرگ‌تر کنید، همه تمرینات جلوبازو را با تکنیک بالا انجام دهید.

می داستنید با مصرف سرکه سیب می توانید هم چربی سوزی داشته و هم عضله سازی کنید؟ برای اطلاعات بیشتر درباره این موضوع مطلب چربی سوزی و عضله سازی با سرکه سیب را مطالعه کنید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

Please enter your comment!
Please enter your name here