می دانیم شما برای احساس خوب، طول عمر بیشتر و کاهش استرس ورزش می‌کنید؛ اما ممکن است مثل خیلی از افراد، هدف شما از ورزش کاهش وزن و چربی سوزی باشد. انتخاب کردن از بین تعداد زیادی از تمرینات ورزشی و کلاس‌های تناسب اندامی که وجود دارند، همیشه کار آسانی نیست. یوگای گرم؟ بدنسازی؟ ورزش هوازی؟ یا… در مطلب زیر توصیه‌هایی بیان شده است که با دنبال کردن آن‌ها چربی زیادی را سوزانده و به وزن ایده آل خود خواهید رسید.

5کاهش وزن و چربی سوزی با وزنه زدن

با این کار حجم عضلانی شما زیاد نخواهد شد. از آنجاییکه زنان سطح تستوسترون پایین تری دارند، عضلات بازوی شما با سه بار در هفته وزنه زدن بزرگ‌تر نخواهد شد. اتفاقی که می‌افتد این است که شما با حفظ توده عضلانی خود، چربی سوزی خواهید داشت. اگر شما توده عضلانی خود را حفظ کنید (که البته این سخت تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید، چون زنان با افزایش سن و استفاده از رژیم غذایی کم کالری اغلب با کاهش حجم عضلانی مواجه می‌شوند) سرعت سوخت و ساز بدنتان در حال استراحت افزایش خواهد یافت که این یعنی بدنتان کالری‌ها را بهتر می‌سوزاند. در پژوهشی از دانشگاه آریزونا به این موضوع پی برده‌اند که دو بار در هفته وزنه زدن (وزنه سنگین تر بهتر است) می‌تواند بیشتر از شش سال از افزایش وزن در زنان یائسه جلوگیری کند.

4ورزش‌های هوازی را از قلم نیندازید

شما باید برای کاهش وزن ورزش‌های هوازی را در تمریناتتان بگنجانید؛ اما اگر نمی‌توانید مسافتی طولانی را بدوید، نگران نباشید. تمرینات دو، باشدت زیاد ولی با فاصله به صورت گذاشتن ۹۰ درصد از توانتان در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر، باعث می‌شود که در زمان کمتری کالری‌های اضافه را بسوزانید. این جلسات تمرینی شدید برای افرادی که سرشان شلوغ است و می‌خواهند بیشتر تمرین کنند، مناسب است. به طور متناوب ۹۰ درصد از توانتان را در ۱۰ تا تمرین ۶۰ ثانیه ای بگذارید به همراه ۶۰ ثانیه استراحت بین تمرینات که در این صورت تمرینتان ۲۰ دقیقه طول خواهد کشید.

3فقط به آب کردن شکم توجه نکنید

فراموش نکنید: «تمرینات موضعی و متمرکز روی یک قسمت خاص جواب نمی‌دهند.» شما می‌توانید تمام روز را حرکات کرانچ انجام دهید، اما فایدهٔ اصلی آن قوی تر و فعال تر کردن ماهیچه‌های شکمتان است. اشتباه برداشت نکنید، قوی تر کردن عضلات خوب است اما اگر می‌خواهید کالری بیشتری بسوزانید باید روی تمام ماهیچه‌های بدنتان کار کنید نه فقط عضلات اطراف شکم. به علاوه، ماهیچه های قوی و قدرتمند شما زیر یک لایه از چربی که روی آن را پوشانده، دیده نخواهد شد. کاهش وزن و چربی سوزی با تمرکز روی همه بدن و کاهش درصد چربی آن نمود بیشتری خواهد داشت.

2یوگا و پیلاتس را فراموش نکنید

چربی سوزی جلسات یوگا و پیلاتس شاید به اندازه تمرینات بدنسازی نباشد ولی این بدین معنی نیست که این تمرینات را به کلی از یاد ببرید. این دو ورزش برای قدرت، تعادل و پرورش ماهیچه، عالی هستند. به علاوه این تمرینات به بازیابی عضلات و افزایش انعطاف پذیری کمک می‌کنند و باعث می‌شوند تا در وزنه زدن و تمرینات هوازی دیگر مانند دویدن، فرفره خوردن روی پاها یا شناکردن بهتر عمل کنید. حتماً وزنه زدن و تمرینات هوازی را انجام دهید.

1ثابت قدم بودن کلید موفقیت است

موضوع این نیست که چه تمرینی می‌کنید، مهم‌ترین نکته این است که آن را به طور مداوم انجام دهید. در حقیقت بیشترین مواردی که در مرکز کنترل وزن برای هزاران نفر از کسانی که موفق شدند سال‌ها وزنشان را ثابت نگه دارند، ثبت شده است؛ این بود که هر روز یک ساعت تمرین می‌کنند و تمرینات فیزیکی با شدت بالا کلید اصلی کاهش وزن و چربی سوزی شان بود. منظم بودن در انجام تمرینات، بسیار مهم است. پنج تا هفت روز در هفته را به مدت یک ساعت تمرین کنید. تمرینات هوازی پنج روز درهفته و بدنسازی را دو بار در هفته به همراه حرکات یوگا و پیلاتس انجام دهید.

اگر دنبال یک برنامه تمرینی جامع و عالی برای لاغری و کاهش وزن هستید، برنامه بدنسازی ارین استرن را از دست ندهید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

Please enter your comment!
Please enter your name here