جلوبازو با دمبل

0
1995
برنامه بدنسازی 12 هفته ای میانبر افزایش حجم
برنامه بدنسازی 12 هفته ای میانبر افزایش حجم

عضلات اصلی : جلوبازو

اطلاعات این تمرین :
نام تمرین : جلوبازو با دمبل
نوع تمرین : قدرتی
عضلات اصلی : جلوبازو
عضلات دیگر : ساعد
تجهیزات : دمبل
سطح تمرین : مبتدی

تصاویر تمرین جلوبازو با دمبل

جلوبازو با دمبل ایستاده
جلوبازو با دمبل ایستاده

راهنمای تمرین جلوبازو با دمبل

  1. در حالی که در هر یک از دست های خود یک دمبل گرفته اید ، راست بایستید ، آرنج خود را نزدیک بدن نگه دارید ، کف دست ها باید به سمت جلو باشند . این وضعیت شروع حرکت است .
  2. در حالی که قسمت بالایی بازو را ثابت نگه داشته اید ، دست ها را از ناحیه آرنج بالا بیاورید و نفس خود را بیرون دهید . به بالا آوردن تا زمانی که عضلات جلوبازو کاملا منقبض شوند و دمبل ها در سطح شانه شما قرار بگیرند ، ادامه دهید . این وضعیت را با یک مکث کوتاه حفظ کرده و عضلات جلوبازوی خود را منقبض کنید .
  3. در این مرحله در حالی که عمل دم را انجام می دهید به آهستگی دمبل ها را پایین آورده و به وضعیت شروع حرکت برگردانید .
  4. حرکت را به تعداد توصیه شده انجام دهید .

سایر روش ها برای اجرای این حرکت :

حالت های مختلف زیادی برای انجام این حرکت وجود دارد . به عنوان مثال ، این حرکت را می توانید به صورت نشسته روی میز انجام دهید ویا می توانید دست ها را به صورت پشت سرم هم بالا بیاورید ، یعنی مثلا ابتدا دست راست و سپس دست چپ ، این یک تکرار محسوب می شود ، سپس دست راست و مجددا دست چپ و …

همچنین می توانید در ابتدای حرکت کف دست های خود را به سمت بدن گرفته و در حین انجام حرکت کف دست را به سمت داخل بگردانید . در وضعیت بالایی حرکت کف دست ها باید به سمت شما باشند . به علاوه مطمئن شوید که انگشت کوچک دست شما بالاتر از انگشت شصت قرار گرفته باشد، این کار باعث می شود که بازو به خوبی منقبض شود.

دیدگاه خود را ارسال کنید

Please enter your comment!
Please enter your name here